۱۰ راه برای اینکه روزانه حداقل یک نفر را خوشحال کنیم!


شادی مسری است. شاید این موضوع که برای خوشحال کردن خودتان دیگران را خوشحال کنید قدری عجیب به نظر برسد اما کاملا جواب میدهد. در واقع بهترین راه برای شاد بودن، شاد کردن دیگران است. فکر کنید. حتما برای شما پیش آمده که به کسی مهربانی کرده و سپس برق شادی را در چهره‌ی او مشاهده کنید، پس می دانید که این کار چه حسی دارد. و این مثال قدیمی که از هر دست بدهی از همان دست هم می گیری کاملا درست است. اگر خوشحالی بدهی، خوشحالی پس می گیری، دقیقا همانطور که عصبانیت انتقال بدهی عصبانیت پس می گیری. اما چطور باید روزانه موجب شادی دیگران شویم!

۱- از آن ها تعریف کنید

این آسان‌ترین راه برای شاد کردن دیگری است. اما با این حال ما چند وقت یک بار از کسی تعریف می کنیم؟ خیلی کم! بیشترین چیزهای مثبت اغلب ناگفته باقی می‌مانند. اگر کسی که دیروز با او قهوه خوردید ظاهری عالی داشته باشد شما این را به او نمی گویید. و این مسأله صرفا به خاطر حسادت و کینه توزی نیست بلکه به ذهنتان نمی رسد که از او تعرف کنید. اما باید بدانید که وقتی از کسی تعریف می کنید احساس بسیار مثبتی به او القا می کنید.اگر کسی که او را می‌شناسید امروز ظاهر جذاب و عالی‌ای دارد، این را به او بگویید! به آنها افتخار کنید، داشته های افراد را به آن ها یادآوری کنید و بگذارید احساس خوبی درباره‌ی خودشان داشته باشند.

۲-از این که از غریبه ها تعریف کنید خجالت نکشید

به نظرتان تعریف کردن از یک غریبه کار عجیبی است؟ چرا باید عجیب باشد؟! اتفاقاٌ یک تعریف کوچک از کسی که ما را نمی شناسد می تواند روز ما را بسازد، پس چرا این را از دیگران دریغ کنیم؟ وقتی کسی را در اتوبوس می بینید که مدل موی زیبایی دارید حتما نظرتان را در این باره به او بگویید. و همواره بدانید که تعریف کردن از یک غریبه اصلاٌ کار عجیب غریبی نیست .

۳-به دیگران پیشنهاد کمک بدهید

کار هایی در زندگی است که مردم واقعاٌ نمی خواهند آن ها را انجام دهند. مثلاٌ شاید کسی را بشناسید که مدت ها است می خواهد یک سری فایل را مرتب کند اما هر کاری می کند زورش می آید این کار را انجام دهد. اگر کاری هست که شما در آن خوب هستید و با آن مشکلی ندارید و دوست شما به هر دلیلی نمی تواند آن را انجام دهد، به او پیشنهاد کمک دهید و بار آن را از روی دوش آن کم کنید و پس از آن خواهید دید که آن ها چقدر قدردان شما خواهند بود.

۴- برای بقیه خوراکی بخرید

اگر حس می کنید کسی روز بدی را سر کار گذرانده چرا با یک کیک سعی نمی کنید حال او را بهتر کنید.آن ها را خوشحال کنید. به آن ها انگیزه بدهید و با آن ها خوب رفتار کنید و پس از آن خود شما می بینید که عوض شدن حال آن ها چقدر در بهتر شدن حال خود شما مؤثر خواهد بود!

۵- با دست و دل بازی انعام دهید

گارسون‌ها و پیش خدمت‌ها برای افزایش حقوق خود به انعام شما متکی هستند تا بلکه بتوانند خرج زندگی خود را به میزان کافی دربیاورند. دفعه‌ی بعدی که برای صرف غذایی رفتید، با دست و دلبازی انعام بدهید! شاید آن ها هم بتوانند خودشان را به یک وعده غذایی خوب و شیک مهمان کنند.

۶- بی دلیل به کسی زنگ برنید

این بسیار بی معنی و حال بهم زن است که وقتی کسی چیزی احتیاج دارد به شما زنگ بزند و با شما ارتباط برقرار کند. اما وقتی کسی بدون دلیل به آدم زنگ می زند واقعاٌ حس خوبی دارد. مثلاٌ، زنگ زدم فقط ببینم که چکار می کنی؟ محشره!

۷-به دیگران ابراز احساسات کنید و از آن ها تشکر کنید.

معمولاٌ نمی دانیم که چقدر برای دیگران مهم هستیم چون این را به ما نمی گویند. ولی اگر کسی که برای شما عزیز است به شما بگوید که شما چقدر برای آن ارزش دارید و چقدر از اینکه در زندگی اش هستید خوشحال است شما حال و هوایتان عوض نمی شود؟ ذوق زده نمی شوید؟ شاید این تفکر را داشته باشید که چون با دوست خودتان خوب و خوش هستید و در مواقع لازم کنار هم هستید کافی است و از همین می توانید بفهمید که چقدر برای یکدیگر مهم هستید و همدیگر را دوست دارید! اما این طرز فکر اشتباه است! سعی کنید به صورت کلامی به دوستان خودتان بگویید که چقدر قدردان حضور آن‌ها در زندگی تان هستید و آن ها چقدر برای شما ارزش دارند!

۸-به افراد بی خانمان غذا دهید

افراد بی خانمان معمولاً نمی دانند که کی دوباره می توانند غذا بخورند و بر مهربانی غریبه‌ها متکی هستند، پس با دادن پولی برای خرید غذا و نوشیدنی آن ها را خوشحال کنید. اگر می خواهید کسی را خوشحال کنید، همیشه می توانید دادن یک ساندویچ یا آبمیوه به یک بی خانمان را در نظر داشته باشید. آن ها با این کار بی حد و اندازه قدردان شما خواهند شد.

۹- کسی را تشویق کنید

خیلی از ما گاهی حس میکنیم که دنیا پر از ناامیدی است. بعضی فراد هستند که این جور مواقع می خواهند با گفتن این که “واقعی فکر کن”،”می تونی انجامش بدی ولی کار تو نیست” یا “یا تو در این مورد استعداد نداری” کمک کنند. اما این کار خیلی  اشتباه و منفی‌ای است! دنیا به تشویق بیشتر و انتقاد کمتر نیاز دارد و شما می توانید امروز کسی را با تشویق او به دنبال کردن رویاهایش خوشحال کنید. اگر می دانید کسی در فکر شروع کسب و کاری است پیامی به آن ها بفرستید و به آن ها نشان دهید که بهشان باور دارید و آن ها می توانند از پس آن بربیایند.

۱۰-دیوانه باشید

همه گاهی اوقات دوست دارند که قدری ذهنشان را آزاد و خنک کنند. اگر خودمان همواره در افکار و فاز منفی به سر ببریم نمی توانیم شادی و خوشحالی را وارد زندگی دیگری کنیم. پس چرا گاهی دلقک بازی درنیاوریم و این افسردگی و کرختی را از خودمان دور نکنیم؟ جک بگویید، مسخره بازی در بیاورید، سر به سر دیگران بگذارید و به بقیه نشان بدهید که لازم نیست اوضاع همیشه جدی باشد، گاهی اوقات هم هست که فقط می توانیم به خیلی چیزها بخندیم!


۱۳۹۶/۰۵/۱۸     ۱۰۰۵۴ بازدید


نظرات