اینستاگرام هک شد؛ فروش اطلاعات 6 میلیون حساب کاربری توسط هکرها!

اینستاگرام هک شد

اوایل هفته گذشته اینستاگرام به کاربران اخطاری مبنی بر وجود نقص امنیتی در این شبکه اجتماعی داده بود که از طریق آن هکرها می‌توانند به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی داشته باشند و گفته شد این مشکل به‌طور کامل رفع شده است.

اما به نظر می‌رسد این اشکال پیش از اینکه توسط اینستاگرام یافت شود مورد سوءاستفاده هکرها قرارگرفته است و اکثریت حساب‌هایی که به آن ها نفوذ شده صفحات پرمخاطب است.

روز جمعه مایک کریگر، مدیر ارشد فنی اینستاگرام در یک پست بلاگ به همه کاربران در خصوص این نقص ایمنی اخطار داد. اینستاگرام در بیانیه‌ای اعلام کرده است:

اگرچه ما نمی‌توانیم دقیقاً مشخص کنیم که کدام حساب‌های کاربری موردحمله قرارگرفته‌اند اما معتقدیم که شامل درصد کمی از حساب‌های کاربری می‌شود. تأکید می‌کنیم که هیچ رمز عبوری در جریان این مشکل لو نرفته است.

سخنگوی این شرکت در مصاحبه‌ای با CNN اظهار داشت که عده‌ای در تلاش برای فروش اطلاعات کاربران هستند و اینستاگرام در حال پیگیری قانونی موضوع است. هکرها وب‌سایتی را طراحی کرده‌اند که از طریق مرورگرها عادی قابل‌دسترسی نیست و اقدام به فروش اطلاعات ایمیل و تلفن کاربران کرده‌اند. در این سایت شما می‌توانید در میان نام‌ها جستجو کرده و در ازای 10 دلار این اطلاعات را خریداری کنید.

شخصی که این پایگاه داده را ایجاد کرده است ادعا می‌کند به اطلاعات 6 میلیون حساب دسترسی دارد. او گفته است که در یک چت خصوصی از وجود این حفره امنیتی مطلع شده و در تاریخ 25 اوت اقدام به هک اینستاگرام نموده است. این شخص لیستی از 1000 حساب کاربری و اطلاعات مربوط به آن‌ها را برای CNN ارسال کرد و CNN نیز تأیید کرد برخی از این ایمیل‌ها مربوط به حساب‌های اینستاگرام است. فیسبوک که مالک اینستاگرام است تابه‌حال واکنشی نشان نداده است.

با دسترسی به شماره تلفن، هکرها می‌توانند به اطلاعات زیادی از طریق نفوذ در آن دسترسی داشته‌باشند مانند اکانت هایی که مربوط به آن شماره تلفن است و این موضوع برای ایمیل‌ها نیز صادق است.

۱۳۹۶/۰۶/۱۳     ۶۹۸۱ بازدید


نظرات