187000 اپلیکیشن اپ استور در آی او اس 11 قابل استفاده نخواهند بود!

آی او اس 11

چند هفته پیش بود که اپل از نسخه جدید سیستم عامل خود رونمایی کرد. یکی از مشخصات آی او اس 11 پشتیبانی نکردن این نسخه از اپلیکیشن‌های 32 بیتی بود که خبر بدی برای توسعه دهندگان و کاربران به حساب می‌آید.

کاربرانی که از این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند باید از نسخه‌های قبلی این سیستم عامل استفاده نمایند. این احتمال وجود دارد که با انتشار نسخه رسمی آی او اس 11، اپل لینک برنامه‌های 32 بیتی را از اپ استور حذف نماید.

آی او اس 11

بر اساس آمار ارائه شده بخش بزرگی از اپلیکیشن‌های 32 بیتی اپ استور را بازی‌ها تشکیل می‌دهند. به طور دقیق 38.619 بازی که اکنون در دسترس کاربران می‌باشند، با به روز رسانی به آی او اس 11 دیگر قابل استفاده نخواهند بود.

پس از بازی‌ها اپلیکیشن‌های آموزشی، تفریحی و سبک زندگی بیشترین سهم را از 187000 اپلیکیشن غیرقابل استفاده در آی او اس 11 دارند.

برای مشاهده اپلیکیشن‌های 32 بیتی نصب شده روی آیفون و یا آیپد خود به مسیر زیر بروید:

Setting > General > About > Applications

و از این قسمت اپلیکیشن‌های 32 بیتی نصب شده روی دستگاه خود را مشاهده نمایید.

در مقایسه با تعداد بسیار بالای اپلیکیشن و بازی‌های مختلف در اپ استور عدد 187000 خیلی بزرگ نیست. اما برخی نرم افزارها برای کاربران حیاتی هستند. از این رو به احتمال زیاد شاهد عرضه نسخه‌های 64 بیتی این اپلیکیشن‌ها توسط سازندگان آنها خواهیم بود. در غیر اینصورت کاربران مجبور به استفاده از نسخه‌های پایین تر از 11 سیستم عامل آی او اس روی دستگاه خود هستند.

۱۳۹۶/۰۶/۲۷     ۶۷۶۳ بازدید


نظرات