مقایسه ابعاد آیفون 8 با دیگر پرچم‌داران (گلکسی اس 8، آیفون 7 و …)

تصویر آیفون 8- دیجی رو - مقایسه ایفون 8

با نزدیک شدن به دهمین سالگرد تولید آیفون توسط اپل، اطلاعات زیادی از محصول ویژه‌ای که قرار است در آن مراسم معرفی شود، یعنی آیفون 8 منتشر می‌شود. ما شاهد انتشار طرح‌های زیادی از آن بوده‌ایم، مدل‌های چاپ سه بعدی شده رادیده‌ایم، شایعاتی در مورد حسگر اثرانگشت و حتی عدم وجود آن، در موردصفحه‌نمایش، در مورد دوربین و در مورد دکمه‌های پاور و کنترل حجم صدا و خیلی شایعات دیگر را شنیده‌ایم. هنوز چیزهای بسیار در مورد آیفون 8 در هاله‌ای از ابهام است اما در مورد یک چیز آن می‌توانیم با اطمینان صحبت کنیم و آن چیزی جز ابعاد آیفون 8 نیست.

برجسته‌ترین ویژگی آیفون 8 حداقل در نگاه اول، صفحه‌نمایش اولد جدید و تقریباً بدون حاشیه آن است. نسبت به صفحات نمایش با نسبت تصویر 16:9 که دارای پنل های بلند و باریک هستند اپل یک پله پا را فراتر گذاشته و قصد ارائه محصولی دارد که تقریباً حاشیه‌ای ندارد. برخلاف گلکسی اس 8 و ال‌جی جی 6صفحه‌نمایش آیفون در قسمت پایین کاملاً با انتهای قسمت پایین بدنه همخوانی دارد و نوار اضافه‌ای مشاهده نمی‌شود. در قسمت بالای صفحه‌نمایش نیز برخلاف دو مدل نام‌برده شده تنها در قسمت وسط شاهد حضور لنز دوربین جلو و حسگرهای بکار رفته در این مدل که پیش‌بینی می‌شود حسگر عنبیه چشم نیز یکی از آنها باشد به  همراه اسپیکر مکالمات هستیم. سوای این‌که آیا این زبان طراحی جدید را دوست دارید یا خیر باید در نظر داشته باشید ترکیب رنگ مشکی این نوار و رنگ مشکی عمیق ایجادشده توسط صفحه‌نمایش اولد آیفون 8 حس بخصوصی به بیننده منتقل خواهد کرد، شبیه به این‌که این نوار توسط صفحه‌نمایش ایجادشده است و شما تصویر این نوار و حسگرهای بکار رفته در آن را می‌بینید.

درهرصورت، امسال تلفن‌های همراه بدون حاشیه توسط کمپانی‌های مختلف عرضه شدند و شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید شیوه کار هر شرکت برای افزایش امکانات تلفن همراه بدون افزایش اندازه آن چگونه بوده است.

امروز قصد داریم به مقایسه ابعاد آیفون 8 پیش از عرضه، با رقیبان و پیشینیان خود بپردازیم. با ما همراه باشید:

مقایسه آیفون 8 با آیفون 7 و آیفون 7 پلاس

 مقایسه آیفون 8 و آیفون 7 پلاس

مقایسه آیفون 8 با آیفون 7 و آیفون 7 پلاس - دیجی رو


با وجود عرض 71 میلی‌متری آیفون 8 شاهد اندکی عریض‌تر بودن آن نسبت به آیفون 7 هستیم.درعین‌حال ارتفاع 143.5 میلی‌متری آن از ارتفاع 138.3 میلی‌متری آیفون 7 بیشتر است اما همچنان نسبت به آیفون 7 پلاس با آیفون کوچک‌تری روبه‌رو هستیم حتی با وجودصفحه‌نمایش شگفت‌انگیز 5.8 اینچی که در آیفون 8 استفاده‌شده است.

مقایسه آیفون 8 با سامسونگ گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس 

 مقایسه ابفون 8 و گلکسی اس 8 پلاس- دیجی رو

مقایسه ایفون 8 و گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس -دیجی رو

حال قصد داریم به مقایسه ابعاد آیفون 8 با رقبای اصلی خود یعنی سامسونگ گلکسی اس 8 وگلکسی اس 8+ بپردازیم. آیفون کمی کوتاه‌تر از گلکسی اس 8 سامسونگ است اما در حدود 3میلی‌متر از آن عریض‌تر است. در مقایسه با گلکسی اس 8+ اما آیفون 8 هم کوتاه‌تر است و هم پهنای کمتری دارد. ضخامت آیفون 8 حدود 7.5 میلی‌متر است اما در بیرون‌زدگی لنز دوربین شاهد ضخامت 9.1 میلی‌متری هستیم درحالی‌که ضخامت گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8+ به‌طور ثابت 8 میلی‌متر و 8.1 میلی‌متر است.

مقایسه آیفون 8 با ال‌جی جی 6 و گوگل پیکسل


 مقایسه ایفون 8 با ال‌جی جی 6 و گوگل پیکسل- دیجی رو

مقایسه ابعاد ایفون 8 با دیگر پرچمداران- دیجی رو

آیفون 8 و گوگل پیکسل تقریباً هم‌اندازه هستند اما تفاوت اصلی را صفحه‌نمایش بی حاشیه آیفون 8 رقم می‌زند. ال‌جی جی 6 نیز بااینکه قطری تقریباً برابر با آیفون 8 دارد اما 5 میلی‌متر از آن بلندتر است. اصلی‌ترین تفاوت طراحی میان جی 6 و آیفون 8 حاشیه‌های بالا و پایین صفحه‌نمایش در جی 6 است. چیزی که در گلکسی اس 8 نیز شاهد بودیم. درحالی‌که برخلاف این دو در آیفون 8 صفحه‌نمایش از ابتدا تا انتهای پنل جلو گوشی را پوشانده است. حتی در قسمت بالای صفحه‌نمایش آیفون نیز سعی شده است  بیشتر شاهد پیکسل‌های نمایشگر باشیم تا نوار مربوط به آن قسمت گوشی که حسگرها و اسپیکر مکالمات را در خود جای‌داده است.

آیا از طرحی لبه به لبه صفحه‌نمایش آیفون 8 راضی هستید یا از طرفداران طراحیباریک‌تر و بلندتر گلکسی اس 8 هستید؟

توضیح: ابعاد این مقایسه و همچنین آیفون 8 موجود در تصاویر از روی اطلاعات منتشرشده طراحی و چاپ سه بعدی شده است.


۱۳۹۶/۰۵/۱۵     ۱۰۵۲۳ بازدید


نظرات