اتوماسیون اداریاتوماسیون های اداری جهت مکانیزه کردن فعالیت های شرکت ها به منظور افزایش راندمان و کاهش هزینه ها ، طراحی و پیاده سازی می شوند بطور معمول اتوماسیون اداری را با سیستم ارسال و دریافت نامه ( دبیرخانه ) می شناسند در حالی که این سیستم فراتر از این عمل کرده و سیستم های دیگری نظیر فروش ، سیستم های کنترل تردد و .. را نیز شامل می شوند . سیستم اتوماسیون اداری شما را از کاغذ بازی های روزانه خلاص میکند ، در وقت و هزینه های شما صرفه جویی ( هزینه های نیروی انسانی ، ملزومات اداری ، فضای فیزیکی و ... ) و روند کارهای اداری را ساده و سریعتر می کنند .

یک اتوماسیون اداری قابلیت گزارش گیری از داده های موجود را دارد ، می تواند گزارش دلخواه شما را تولید کنید و با نمایش گزارش به صورت تصویری ( نمودار ) باعث می شود در کوتاه ترین زمان از روند امور در کسب کار خود مطلع شوید .

مزایای یک اتوماسیون اداری زمانی خود را بهتر نشان می دهد که کسب کار شما بزرگ و غیر متمرکز باشد . امور اداری بین شعب و مراکز توسط یک سیستم مجتمع کارآمد بسیار ساده و روان انجام می شود . ترکیب شدن اتوماسیون های اداری و پورتال های سازمانی محدودیت مکان و زمان را در کسب و کار شما از بین می برد و باعث می شود در هرکجا و هر زمان به تمامی اطلاعات مورد نیازتان دسترسی داشته باشید و کسب و کار خود را از راه دور مدیریت کنید.